5 липня 1947 р.
Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 31 липня 1946 р. за № 1703 та від 3 липня 1947 р. за № 5308, з метою попередження фактів розбазарювання хліба і соняшника, призначених для здачі державі, –
виконком облради депутатів трудящих вирішує:
1. Заборонити колгоспам, колгоспникам і одноосібним господарствам усіх районів області продаж і обмін зерна, соняшника, борошна та печеного хліба до повного виконання планів здачі хліба та соняшника державі.
2. Встановити, що продаж колгоспами, колгоспниками і одноосібними господарствами хліба та соняшника може проводитись лише з дозволу Ради Міністрів УРСР після виконання, по кожному зокрема району в цілому, встановленого плану здачі державі зерна, соняшника (обов’язкова поставка, повернення позик, натуроплата за роботи МТС), а також засипки колгоспами насіннєвих і мінімальних фуражних фондів.
3. Голів колгоспів та інших посадових осіб за порушення цієї постанови притягати до суворої відповідальності.
На колгоспників та одноосібників, винних в незаконній торгівлі хлібом та соняшником, на перший раз накладати штраф в розмірі 300 (триста) крб., а при повторному порушенні – притягати до судової відповідальності.
Продукти, що незаконно продаються, відбирати й передавати органам Міністерства заготівель СРСР на місцях.
4. Нагляд за виконанням цього рішення покласти на виконкоми районних, міських, селищних і сільських Рад депутатів трудящих та органи міліції.
Голова виконкому облради депутатів трудящих В. ІЩЕНКО
Секретар виконкому облради депутатів трудящих П. СИДОРЕНКО
Документ адресовано Раді Міністрів УРСР і засвідчено печаткою Управління справами Ради Міністрів про одержання рішення виконкому 21 липня 1947 р.
ЦДАВО України.– Ф. 2, оп. 7, спр. 4986,– Арк. 32–33. Оригінал.
Голод в Україні 1946-1947. Документи і матеріали. Київ - Нью-Йорк, 1996. - С. 249-250
